KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15206008
nr 1520 6008
Fritz Kärfve
(1880-1967), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1919, Stenshuvud. Olja på duk, 90x120 cm, yttermått inklusive ram: 108x138 cm
Fritz Kärfve, svensk målare och grafiker född i Malmö 1880, död 1967.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 6 februari 2023
kl 18:22:18
1.500 kr
1.600 kr
2.000 kr
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
Fritz Kärfve
Läs mer om Fritz Kärfve